Hírek

A 2018-as Magyar Filmdíj jelöltjei

A Magyar Filmakadémia nyilvánosságra a Filmdíjra jelölt alkotók és filmek listáját. A Magyar Filmdíjakat március 11-én adják át a Vígszínházban.

LEGJOBB JÁTÉKFILM

1945, rendező: Török Ferenc, producerek: Angelusz Iván, Reich Péter, Török Ferenc

Aurora Borealis – Északi fény, rendező: Mészáros Márta, producere): Major István, Gül Togay

A Viszkis, rendező: Antal Nimród, producerek: Hutlassa Tamás, Hutlassa Barnabást.

Kincsem, rendező: Herendi Gábor, producerek: Hutlassa Tamás, Herendi Gábor

Testről és lélekről, rendező: Enyedi Ildikó, producerek: Mécs Mónika, Muhi András, Mesterházy Ernő

 

LEGJOBB TÉVÉFILM

Árulók, rendező: Fazakas Péter

Csandra Szekere, rendező: Vitézy László

Egy szerelem gasztronómiája, rendező: Madarász Isti

Utolsó adás, rendező: Kovács Patrik

 

LEGJOBB DOKUMENTUMFILM

Egy nő fogságban, rendező: Tuza-Ritter Bernadett

Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, rendező: Kisfaludy András

Granny Project, rendező: Révész Bálint

ULTRA, rendező: Simonyi Balázs

Visszahúz a múlt – Ember Judit portréja – rendező: Dér Asia

 

LEGJOBB KISJÁTÉKFILM

A kockaember, rendező: Dombrovszky Linda

Asszó, rendező: Fekete Tamás

Cinematographer, rendező: Novák Emil

Földiek, rendező: Freund Ádám

Zabigyerek, rendező: Kölcsey Levente

 

LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM

A kozmosz nagykövetei, rendező: Klingl Béla

Albrecht Dürer rinocérosza, rendező: Orosz István; Horkay István

Egy komisz kislány naplója – 2.epizód: Mr.Barnum cirkusza, rendező: Gyulai Líviusz

Janó Manó és az elveszett harmatcseppek, rendező: Miklósy Zoltán, Herkó Attila

WireLess, rendező: Pataki Szandra

 

LEGJOBB RENDEZŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis

Enyedi Ildikó / Testről és lélekről

Mundruczó Kornél / Jupiter Holdja

Török Ferenc / 1945

Vranik Roland / Az Állampolgár

 

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis

Enyedi Ildikó / Testről és lélekről

Szabó Iván, Vranik Roland / Az Állampolgár

Szántó T. Gábor, Török Ferenc / 1945

Szekér András / Budapest Noir

 

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balsai Móni / Jupiter Holdja

Borbély Alexandra / Testről és lélekről

Máhr Ági / Az Állampolgár

Petrik Andrea / Kincsem

Tóth Ildikó / Aurora Borealis – Északi fény

 

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ- JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jéger Zsombor / Jupiter Holdja

Morcsányi Géza /Testről és lélekről

Nagy Ervin / Kincsem

Rudolf Péter / 1945

Terhes Sándor / OUT-Kihűlés

 

LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Békés Itala / Testről és lélekről

Kováts Adél / Budapest Noir

Nagy Mari / 1945

Tenki Réka / Testről és lélekről

Trokán Anna / Szeretföld

 

LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jordán Tamás / Testről és lélekről

Keresztes Tamás / Kincsem

Kovács Lehel / Kincsem

Mészáros Máté / Jupiter Holdja

Znamenák István / Az Állampolgár

 

LEGJOBB VÁGÓ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Barsi Béla / 1945

Király István, Mózes István / Kincsem

Kovács Zoltán / A Viszkis

Mógor Ágnes / Brazilok

Szalai Károly / Testről és lélekről

 

LEGJOBB HANGMESTER – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balázs Gábor / Kincsem

Balázs Gábor / A Viszkis

Beke Tamás, Péterffy Máté, Székely Tamás / Aurora Borealis – Északi fény

Lukács Péter Benjámin, Székely Tamás / Testről és lélekről

Zányi Tamás / 1945

 

LEGJOBB OPERATŐR – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Herbai Máté / Testről és lélekről

Piotr Sobocinski Jr. / Aurora Borealis – Északi fény

Ragályi Elemér / 1945

Rév Marcell / Jupiter Holdja

Szatmári Péter / A Viszkis

 

LEGJOBB ZENESZERZŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jed Kurzel / Jupiter Holdja

Kovács Márton / Hetedik alabárdos

Pacsay Attila / Budapest Noir

Szemző Tibor / 1945

Szirtes Edina Mókus / Szeretföld

 

LEGJOBB JELMEZ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Bárdosi Ibolya / Kincsem

Breckl János / A Viszkis

Flesch Andrea / Budapest Noir

Juristovszky Sosa / 1945

Lengyel Rita és Kemenesi Tünde / Brazilok

 

LEGJOBB LÁTVÁNYTERVEZŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Ágh Márton / Jupiter Holdja

Hujber Balázs / A Viszkis

Láng Imola / Testről és lélekről

Rajk László / 1945

Valcz Gábor / Brazilok

 

LEGJOBB MASZKMESTER (VEZETŐ SMINKES) – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Koltai Nóra / Jupiter Holdja

Kozma Éva / Aurora Borealis – Északi fény

Petrilla Orsolya / Testről és lélekről

Színek Klári,Tesner Anna / 1945

Tesner Anna, Halász Judit, Görgényi Réka / Budapest Noir

 

LEGJOBB SMINK – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Fekete Rita, Makk Ildi, Jónás Kata / Kincsem

Koltai Nóra / Jupiter Holdja

Kozma Éva / Aurora Borealis – Északi fény

Petrilla Orsolya / Testről és lélekről

Színek Klári, Tesner Anna / 1945

 

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV- TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Hegedűs Bálint / Egy szerelem gasztronómiája

Kovács Patrik / Utolsó adás

Köbli Norbert / Árulók

Sz.Szabó István, Vitézy László / Csandra Szekere

 

LEGJOBB RENDEZŐ – TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Fazakas Péter / Árulók

Madarász Isti / Egy szerelem gasztronómiája

Kovács Patrik / Utolsó adás

Vitézy László / Csandra Szekere

 

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ – TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Adorjáni Bálint / Csandra Szekere

Bereczki Zoltán / Egy szerelem gasztronómiája

Hegedűs D. Géza / Árulók

Héger Tibor / Utolsó adás

 

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ – TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Balla Eszter / Egy szerelem gasztronómiája

Danis Lídia / Csandra Szekere

Dobos Kata / Utolsó adás

Sztarenki Dóra / Árulók

Tenki Réka / Csandra Szekere

 

 

A honlap zavartalan működése érdekében cookie-kat (sütiket) használunk.RENDBEN